واکنش رسانه‌های عربی به تساوی سوریه در آزادی – سایت خبری ورزشی

ایسنا: تیم‌ ‌ملی فوتبال سوریه در انتخابی جام جهانی 2018 روسیه دست به کار بزرگی زد و توانست با تساوی ارزشمندی که در ورزشگاه آزادی برابر ایران به دست آورد، عنوان سومی را در گروه خود به دست آورد تا شانس خود را برای صعود به جام جهانی 2018 روسیه در پلی‌آف آزمایش کند
“سوریه به پلی آف راه پیدا کرد”

در این دیدار سوری بازی را خوب آغاز کرد و به یک گل زود هنگام دست پیدا کرد اما تیم‌ ‌ملی فوتبال تور هوایی اردبیل ایران توانست در دقایق پایانی نیمه نخست کار را به تساوی بکشاند تا دو تیم با تساوی به رختکن روند. در نیمه دوم آزمون توانست روی غفلت خط دفاعی سوریه گل دوم ایران را به ثمر رساند، اما  این پایان کار نبود و السومه، مهاجم زهردار تیم‌ ‌ملی فوتبال سوریه که متخصص گل زدن به ایرانی‌ها است گل تساوی را به ثمر رساند تا سوریه به یک دستاورد تاریخی بزرگ دست پیدا کند”.

سوریه با جلاد ایران به پلی‌آف قیمت تور مراکش راه یافت

 این روزنامه هم نوشت: تیم‌ ‌ملی فوتبال سوریه با گلی که عمر السومه در دقایق پایانی به ثمر رساند یک تساوی ارزشمند را به دست آورد؛ تساوی که باعث شد تا این تیم بالاتر از تیم‌ ‌ملی ازبکستان در رده سوم جدول رده‌بندی جای گیزد و به پلی‌آف راه پیدا کند”

اخبار لیبی

سوریه در دیدار برابر ایران تا دقایق پایانی با نتیجه‌ دو بر یک عقب بود اما عمر السومه توانست گل تساوی را تور ارزان روسیه برای سوری ها به ثمر برساند؛ گلی که باعث شده مردم این کشور غرق در شادی شوند.

روزنامه البیان

“رویا هم چنان ادامه‌ دارد؛ تساوی به ارزش پیروزی”

CNN امارات

ستاره سوری ها در این دیدار عمر السومه بود که روی گل اول تاثیر گذار بود و گل دوم  را هم به ثمر رساند. در  این دیدار ایران در بیشتر دقایق توپ و میدان را در اختیار داشت اما  در نهایت سوریه توانست این تساوی ارزشمند را تور یزد لحظه آخری به دست آورد.

“رویا با السومه ادامه دارد”

بطولات مصر

” تیم‌ ‌ملی فوتبال سوریه با درخشش عمر السومه توانست تساوی ارزشمندی را در تهران به دست آورد تا دست به کار بزرگی بزند و به پلی‌آف راه پیدا کند. سوریه باید در این مرحله به مصاف تیم قدرتمند استرالیا برود تا در صورت پیروزی به مصاف نماینده کونکاکاف برود.

ایسنا: تیم‌ ‌ملی فوتبال سوریه در انتخابی جام جهانی 2018 روسیه دست به قیمت تور استرالیا کار بزرگی زد و توانست با تساوی ارزشمندی که در ورزشگاه آزادی برابر ایران به دست آورد، عنوان سومی را در گروه خود به دست آورد تا شانس خود را برای صعود به جام جهانی 2018 روسیه در پلی‌آف آزمایش کند.
عمر السومه با گل دقایق پایانی سوری‌ها را غرق در شادی کرد

عکاظ

تساوی سوریه برابر ایران بازتاب زیادی در رسانه‌های  عربی داشت و بیشتر آنها به ستایش از عمر السومه، مهاجم سرشناس سوری تور هوایی مشهد ها پرداختند و او را دلیل اصلی این موفقیت برای تیم‌ ‌ملی فوتبال سوریه دانستند.

” سوریه در این دیدار تا دقایق پایانی از حریف خود عقب بود اما السومه بار دیگر نشان داد که مهاجم بزرگی است و تیمش را به یک دستاورد بزرگ تاریخی رساند”.

این روزنامه عربستانی با تیتر “جلاد ایران” به ستایش از عمر السومه پرداخت و از عملکرد خوب این بازیکن برابر تیم‌های  ایرانی سخن به میان آورد.

الکاس

“عمر تور زمینی شیراز السومه؛ متخصص باز کردن دروازه‌ ایران”

این سایت قطری هم نوشت: تیم‌ ‌ملی فوتبال سوریه تساوی ارزشمندی را در ایران به دست آورد و توانست به پلی‌آف راه پیدا کند. سوریه در این دیدار برای پیروزی به میدان رفته بود و می‌توانست در صورت پیروز شدن به جام جهانی روسیه راه پیدا کند. آنها تا دقایق پایانی از حریف خود عقب بودند، اما السومه توانست گل تساوی را به ثمر رساند.

” بازیکنان تیم‌ ‌ملی تور ارزان گوانجو فوتبال سوریه برابر ایران تسلیم نشدند و با گلی که السومه در دقایق پایانی به ثمر رساند یک تساوی ارزشمند را به دست آوردند. السومه نشان داد که نه تنها برابر باشگاه های ایرانی،‌ بلکه برای تیم‌ ‌ملی فوتبال این کشور هم تبحر در گلزنی دارد. او توپ نصف و نیمه ای را در محوطه جریمه ایران دریافت کرد و از آن یک گل ساخت تا سوریه دست به یک دستاورد تاریخی زند و به پلی‌آف راه پیدا کند.

این سایت مصری تور مارماریس نوروز 97 هم نوشت: تیم ملی فوتبال سوریه با گلی که عمر السومه در دقایق پایانی به ثمر رساند تساوی ارزشمند را در ورزشگاه آزادی به دست آورد تا به پلی آف راه پیدا کند و به رویاپردازی خود برای صعود به جام جهانی ادامه دهد.

این سایت لیبیایی مانند بیشتر رسانه‌های عربی به ستایش از السومه مهاجم سوریه پرداخت و نوشت: “عمر السومه بار دیگر ثابت کرد که گل زدن به ایرانی‌ها را بسیار خوب بلد است. این نخستین گلی تور هند ملی السومه بعد از 7 بازی بود، گلی که بسیار ارزشمند بود و باعث شد تا سوریه به پلی‌آف راه پیدا کند هم چنان که ثابت کرد که این بازیکن متخصص گل زدن به ایرانی‌ها است.

“سوریه در دقایق پایانی به تساوی ارزشمند رسید”

السومه توانسته برابر تیم‌های تراکتور سازی، ذوب آهن و پرسپولیس گلزنی کند و الان هم دروازه‌ تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران را برای نخستین باز کرد تا تیم‌ ‌ملی فوتبال سوریه دست به یک تور کرمان زمینی افتخار بزرگ زند و به پلی‌آف راه پیدا کند”.

“تیم ملی فوتبال سوریه دست به کار بزرگی زد و توانست با تساوی ارزشمندی که در تهران به دست آورد به پلی‌آف انتخابی جام جهانی 2018 راه پیدا کند تا هم چنان رویای حضور در جام جهانی را در سر بپروراند. این تساوی در آزادی حکم پیروزی را برای ما داشت و در حال‌ حاضر باید در پلی‌آف به مصاف استرالیا برویم.”

روزنامه الوطن سوریه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *