گرامیداشت سالگرد تاسیس جمهوری ترکیه + اطلاعیه باشگاه پرسپولیس درباره تسویه با طلبکاران – سایت خبری ورزشی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب: امروز سالگرد تاسیس جمهوری ترکیه است و این روز در سراسر این کشور جشن گرفته می‌شود.

هزاران نفر از مردم ترکیه امروز با حضور در مزار مصطفی کمال آتاتورک بنیانگذار جمهوری ترکیه این روز بزرگ را جشن گرفتند
 سپس در خلال گفتگوهای صلح، استانبول نیز آزاد شد و در نتیجه پیمان لوزان به عمر امپراطوری عثمانی خاتمه داده شد. به این ترتیب جمهوری جدیدی با عنوان جمهوری ترکیه در عرصه جهان متولد گردید. در روز ۲۹ اکتبر تاسیس جمهوری ترکیه با پایتختی آنکارا به جهان اعلام گردید.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب: امروز سالگرد تاسیس جمهوری ترکیه است و این روز در سراسر این کشور جشن گرفته می‌شود.
هزاران نفر از مردم ترکیه امروز با حضور در مزار مصطفی کمال آتاتورک بنیانگذار جمهوری ترکیه این روز بزرگ را جشن گرفتند.

 جمهوری ترکیه در تاریخ ۲۹ اکتبر سال ۱۹۲۳ تأسیس شد. در واقع شکست امپراطوری عثمانی در جنگ جهانی اول و از دست رفتن اراضی این امپراطوری، سبب بروز غم و اندوه عمیقی در کشور شده بود. نیروهای پراکنده ملی که در قالب قوای ملی توسط آتاتورک متحد و متشکل شده بودند،  جنگ رهایی بخش ملی را آغاز کردند.

 در نتیجه مبارزه ای که مبتنی بر ایده ضرورت قرار گرفتن مناطق اکثرا ترک نشین در ترکیب ملت ترک بود نبرد عظیم روز ۳۰ اوت به رهبری آتاتورک با پیروزی رقم خورد و اشغالگران از سرزمین امروزین ترکیه اخراج و پاکسازی شدند.

——————-

خبرآنلاین: باشگاه پرسپولیس با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد؛ در ادامه برنامه‌های خود برای تسویه حساب با اعضای سابق تیم‌های فوتبال که پیوسته دنبال شده است، جلساتی با مربیان و بازیکنانی که از باشگاه طلب دارند برگزار خواهد کرد تا برای تسویه حساب با آنها اقدام و برنامه‌ریزی ‌شود

خبرآنلاین: باشگاه پرسپولیس با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد؛ در ادامه برنامه‌های خود برای تسویه حساب با اعضای سابق تیم‌های فوتبال که پیوسته دنبال شده است، جلساتی با مربیان و بازیکنانی که از باشگاه طلب دارند برگزار خواهد کرد تا برای تسویه حساب با آنها اقدام و برنامه‌ریزی ‌شود.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، در این اطلاعیه آمده است؛ باشگاه پرسپولیس طی دو سال گذشته به طور مرتب در حال تعیین وضعیت بدهی‌های خود به اعضای سابق تیم فوتبال باشگاه بوده و این مساله در ماه‌های اخیر روند فزاینده‌ای به خود گرفته است، چنانکه همراه با پرونده‌های ژوزه و دستیارانش، نسبت به توافق و مصالحه با تعدادی دیگر از بازیکنان داخلی اقدام شد. در این میان باید قدردانی صمیمانه خود نسبت به بسیاری از این عزیزان را به جهت همراهی که با باشگاه خود داشتند و در اکثر موارد بخش عمده‌ای از مطالبات خود را با درک شرایط باشگاه و محدودیت‌های آن بخشیدند، اعلام کنیم.

باشگاه پرسپولیس در ادامه همین روند با تشکر از صبوری طلبکاران، در نظر دارد در جلساتی که با مربیان و بازیکنان طلبکار از باشگاه به ویژه افراد دارای حکم انضباطی خواهد داشت، نسبت به برنامه‌ریزی برای تسویه حساب و زمانبندی آن اقدام و تعیین وضعیت نماید.
این جلسات و پیگیری طبق برنامه‌ای که وجود دارد از سوی باشگاه دنبال می‌شود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *