حقیقی: بزرگ‌ترين اشتباهم جدايی از پرسپوليس بود – سایت خبری ورزشی

وبسایت روزنامه گل: رضا حقیقی یکی از 23 بازیکن حاضر در جام‌جهانی بود که مقابل تیم‌ملی آرژانتین هم به میدان رفت
حرف خاصی داری؟

فوت پدرت هم خیلی ضربه بزرگی به تو زد؟

راستی پسرت علیرضا هم فوتبالی است؟

الان بازیکنانی مثل بیرانوند پس از یک فصل و نیم‌بازی خیلی راحت بحث جدایی را مطرح می‌کنند. چه توصیه‌ای به امثال او داری. تو که خود اعتقاد داری اشتباه بزرگ‌ات جدایی از این تیم بود؟

مداحی‌ کدام فوتبالیست را دوست داری؟

مدتی هم که بازی نمی‌کردی در مورد تو حرف و حدیث مطرح شده بود؟

شاید اگر حقیقی از پرسپولیس نمی‌رفت الان هم کاپیتان این تیم می‌شد و هم برای دومین بار جام‌جهانی می‌رفت؟

گاهی وقت‌ها یکسری اتفاقات حتی در فوتبال حرفه‌ای رخ می‌دهد و بازیکنان به هدفی که دارند نمی‌رسند. وقتی تیم‌ملی از جام‌جهانی برزیل برمی‌گشت ما 17 ساعت تو راه بودیم. در برگشت خود آرین قاسمی می‌تواند شهادت بدهد که آقای کی‌روش حدود یک ساعت و نیم با من صحبت کرد و گفت جواد نکونام کم‌کم می‌خواهد خداحافظی کند و تو باید خودت را آماده کنی و ده سال برای تیم‌ملی بازی کنی ولی گفتم که من بزرگ‌ترین اشتباهم را کردم و از پرسپولیس جدا شدم. من به تیمی رفتم که آن مشکلات دادستانی برایش رخ داد و پدیده هم شرایط خوبی نداشت و نشد در این تیم موفق شوم. باور کنید اگر در پدیده هم مشکلات مدیریتی رخ نمی‌داد باز هم می‌شد حداقل از آمادگی همیشگی دور نشد.

چند وقت پیش برای طلبم به فدراسیون رفته بودم که آقای کی‌روش را فدراسیون دیدم و با هم صحبت کردیم که از من پرسید اینجا چکار می‌کنی؟ گفتم برای طلبم از پدیده آمدم که او گفت مدام دنبال پول هستی و خندید!

اتفاقا چند وقت پیش با آقای جواد مقدم شمال مداحی داشتیم و با هم بودیم.

بهترین آن سیدمحمدرضا حسینی ذوب‌آهن است که واقعا صدای بی‌نظیری دارد و هر مراسمی را می‌تواند بچرخاند. او خیلی خوب شور می‌گیرد و بی‌نظیر است. سیدمهدی سیدصالحی هم بد نیست ولی گفتم سیدمحمدرضا حسینی رو دست ندارد. البته مجتبی سرآسیاب نیز صدای خوبی دارد و خوب مداحی می‌کند. صدای او را هم دوست دارم.

تا حالا تماسی نداشته چون خطم عوض شده شاید شماره‌ام را ندارد.

تو کسی بودی که می‌توانستی به راحتی بعد از خداحافظی نکونام جای او را بگیری ولی همین انتخابات اشتباه اجازه نداد این اتفاق رخ دهد؟

بزرگ‌ترین ضربه از لحاظ روحی و روانی به من بود چون این اتفاق آنقدر ناگهانی رخ داد که دو ماه فقط زیر نظر روانشناس کار می‌کردم. فوت پدرم آنقدر برای من سنگین بود که گفتم دیگر چیزی برای من ارزش ندارد و بعد از این برایم مهم نیست. چه اتفاقی می‌خواهد رخ دهد. من به عشق پدرم فوتبال بازی می‌کردم و قرار بود جلوی ماشین‌سازی به میدان بروم ولی روز قبل بازی سکته کرد و خیلی راحت از دنیا رفت. پدر من به دلیل کهولت سن از دنیا نرفت و مریضی خاصی نداشت که بخواهم با رفتنش کنار بیایم. خلاصه این هم یکی از مشکلات سخت من بود که باعث شد نتوانم با آن به راحتی کنار بیایم و الان هم درگیرش هستم.

از بازیکنان پرسپولیس با کسی در ارتباط هستی؟

آقای مقدم یک پرسپولیسی دو آتیشه هستند که به همین دلیل با هم رابطه پیدا کردیم و چند سالی است که اکثر مراسم‌ها با هم مداحی می‌کنیم.

رویانیان هم سراغت را نگرفت جون خیلی به تو علاقه داشت.

چطور شد با آقای مقدم رفیق شدی؟

فکر می‌کنی یک روزی برگردی و مجددا پیراهن این تیم را بر تن کنی؟

من علی آقای دایی را خیلی دوست دارم و نمی‌توانستم دعوتش به صبا را رد کنم. او کارنامه درخشانی در فوتبال دارد و رفتم تا در صبا بازی کنم. واقعیت را بخواهید شرایط صبا با تیمی مثل پرسپولیس زمین تا آسمان فرق می‌کند و بازیکنی که در پرسپولیس بازی کرده باشد در تیمی مثل صبا ارضا نمی‌شود و نمی‌تواند مثل همیشه باشد. با احترام به همه تیم‌ها که هواداران آنها و مدیریت‌شان برایم عزیز هستند هیچ تیمی پرسپولیس و استقلال نمی‌شود. من چند سالی که پرسپولیس بودم در اکثر بازی‌ها فیکس بازی کردم و شرایط خوبی داشتم. در تمرینات پرسپولیس گاهی وقت‌ها 10 تا 20 هزار نفر تماشاگر می آمدند و روزی 30 خبرنگار تماس می‌گرفتند ولی در تمرین صبا و حتی پدیده کسی سر تمرین نمی‌آمد و خبر نمی‌گرفتند. البته شاید منطق خوبی نباشد ولی شما از بازیکنی که از پرسپولیس جدا شده بپرسید اکثرا حرف من را می‌زنند. فوتبال در پرسپولیس زمین تا آسمان با سایر تیم‌ها فرق دارد.

شک نکنید که این کار را خواهم کرد. من هدفم بازگشت به پرسپولیس است و می‌خواهم بار دیگر به تیم محبوبم برسم.

قبول داری رضا حقیقی بزرگ‌ترین اشتباهش جدایی از پرسپولیس بود چون تو فیکس این تیم بودی و نباید جدا می‌شدی؟

هواداران لطف داشتند و حقیقی خدیرا لقب داده‌ بودند. البته نه خدیرای یوونتوس بلکه رئال چون من یک رئالی هستم.

تو این مدت کسی یا مربی‌ای سراغت را گرفته؟

بگذارید یک چیزی بگویم که البته این توصیه از باتجربه خودم است. من وقتی می‌خواستم از پرسپولیس جدا شوم محمد منصوری بازیکن سابق ابومسلم 45 دقیقه با من صحبت کرد و گفت اگر هزار میلیارد هم دادند از این تیم بیرون نرو و بمان. محبوبیت پرسپولیس را هیچ تیمی ندارد و من امتحانش را پس دادم. محبوبیتی که این تیم دارد خودش هزار میلیارد می‌ارزد. این پرسپولیس است که به هر بازیکنی محبوبیت می‌دهد. اگر کسی محبوب می‌شود و شناخته می‌شود این تیم است که او را به شهرت می‌رساند. خیلی‌ها از این تیم رفتند و پشیمان شدند. شک نکنید الان هم کسی برود بعدا پشیمان می‌شود. این توصیه من را جدی بگیرند و اگر پیشنهاد هزار میلیاردی هم دادند جدا نشوند. مگر اینکه باشگاه یا سرمربی آنها را نخواهد.

بی‌نهایت! نمی‌دانم چرا عاشق ادن هازارد چلسی است. او همیشه از هازارد حرف می‌زند و او را دوست دارد.

در این مدت کی‌روش را ندیدی؟

من چون زیاد خط عوض کردم احتمالا کسی شماره‌ام را نداشت که سراغم را بگیرد ولی آقای یاوری خیلی هوایم را داشت و الان هم خیلی خجالت می‌کشم به او زنگ بزنم آایشان یک حرف زدند که من در فوتبالم به آن نرسیدم. من بخشی از فوتبالم را مدیون آقای یاوری هستم و نمی‌دانم چطور از وی تشکر کنم. واقعا محمودخان تفکر حرفه‌ای در فوتبال داشتند و خیلی کمکم کردند.

در این مدت مداحی هم می‌کنی چون یک زمانی مداحی می‌کردی؟

از هواداران پرسپولیس تشکر می‌کنم چون هنوز هم هر جا من را می‌بینند لطف‌شان را نشان می‌دهند.

مداحی شایان مصلح را دیدی یا شنیدی؟

من قبول ندارم که لیگ تایلند لیگ ضعیفی است و بازیکنان ما نباید تایلند بروند. الان مهرداد پولادی در لیگ تایلند بازی می‌کند و بازیکنان اروپایی هم در تایلند بازی می‌کنند. ما بازیکن از پوتو داشتیم که می‌توانست در بهترین تیم اروپایی بازی کند. بازیکن از تیم الغرافه داشتیم که واقعا یکی از بهترین‌ها بود. بازیکن از کویینزپارک رنجرز اسکاتلند داشتیم که اگر در لیگ ایران و قطر بازی می‌کرد آقای گل می‌شد. کشور تایلند تا مرحله گروهی جام‌جهانی آمد و مقابل تیم‌های خوب شرق آسیا حذف شد. اگر لیگ تایلند ضعیف بود تیم‌ملی این کشور به مرحله گروهی نمی‌رسید. من در لیگ تایلند هم شرایط خوبی داشتم و بازی که مصدوم شدم همان بازی گل زدم و خوب کار می‌کردم ولی در یک صحنه کشاله پایم پاره شد و ترمیم آن کمی طول کشید و چون تیم‌آسیایی بود و باید بازیکن می‌گرفتند مجبور شدند نفر دیگری جایگزینم کنند. البته بحث مالی هم مطرح بود و نمی‌توانستند پول قراردادم را کامل بدهند. توافقی جدا شدم و به ایران برگشتم.به نظرم لیگ تایلند حداقل بهتر از لیگ یک ایران است.

اعتراف می‌کنم بزرگ‌ترین اشتباه زندگی‌ام جدایی از پرسپولیس بود. البته بحث جدایی من به خاطر مسایل شخصی بود و مشکلی برایم پیش آمد که باید این تصمیم را می‌گرفتم و به مشهد برمی‌گشتم. رفتم مشهد و شرایط خوبی داشتم ولی یک مصدومیت کوتاه باعث شد سه بازی بیرون بمانم و در ادامه هم آن اتفاقات برای پدیده رخ داد و نشد که در این تیم به فوتبالم ادامه دهم.

فقط با سیدجلال آن هم اگر همدیگر را ببینیم سلام و علیک می‌کنیم.

وقتی بازی نکنی از این بحث‌ها می‌شود که نباید زیاد به آن توجه کرد. درباره خیلی‌ها حرف و حدیث مطرح کردند و می‌کنند.

چرا این همه سکوت کردی و از فوتبال دور شدی؟

مشهد هستم و زیر نظر یکی از بهترین بدنسازان ایران به نام آقای وحید بغرآبادی بدنسازی می‌کنم. اکثر بازیکنان در مشهد زیر نظر آقای بغرآبادی کار می‌کنند و من هم دارم تمرین می‌کنم تا آماده شوم.

کجا تمرین می‌کنی؟

وبسایت روزنامه گل: رضا حقیقی یکی از 23 بازیکن حاضر در جام‌جهانی بود که مقابل تیم‌ملی آرژانتین هم به میدان رفت. او بازیکن فیکس پرسپولیس بودکه آنقدر خوب بازی کرد تا چشم کی‌روش را بگیرد و به تیم‌ملی دعوتش کند. حقیقی قرار بود بعد از خداحافظی جواد نکونام مسوولیت کمربند خط هافبک تیم‌ملی را به عهده بگیرد ولی به قول خودش یک تصمیم اشتباه باعث شد خیلی چیزها را از دست دهد. حقیقی خوش‌استیل‌ترین هافبک چند سال  اخیر فوتبال ایران بود که شاید اگر قدر خودش را می‌دانست همین الان بالای 50 بازی ملی‌ داشت و راهی روسیه هم می‌شد. او پس از مدت‌ها در «گل» سکوتش را شکست و از اشتباهاتش در تصمیم‌گیری گفت.

من فصل گذشته یک قرارداد یک فصل و نیمه با پدیده داشتم ولی یکسری اتفاقات که بیشتر سوءتفاهم بود باعث شد نتوانم تا پایان فصل در این تیم باقی بمانم. خلاصه داستان این بود که من توسط آقای جعفرزاده رییس هیات‌مدیره با پدیده قرارداد بستم. البته من با پدیده تمرین می‌کردم و خود سرمربی تیم هم از شرایط بدنی‌ام نیز کاملا آگاه بود ولی یکسری تغییرات وحتی مشکلات مالی باعث شد نتوانم تا پایان فصل ادامه دهم. در هر حال گذشته، گذشته و الان دارم تمرین می‌کنم تا نیم‌فصل دوم بازی کنم.

به هر حال اشتباهی بود که خودم کردم و اعتراف هم کردم. گذشته، گذشته و الان باید تلاش کنم از نیم‌فصل برگردم چون هنوز 28 سال سن دارم و جوان هستم.

رفتن به صبا چطور؟

یک اشتباه دیگری هم داشتی که به لیگ تایلند رفتی. قبول داری لیگ تایلند برای تو کوچک بود چون می‌توانستی به لیگ بهتر از تایلند بروی؟

شنیدم ولی صدای خوبی ندارد و او خوب دکلمه می‌خواند. دکلمه‌های شایان نسبت به مداحی‌اش خوب است.

لقب تو در پرسپولیس چی بود؟

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *