کسب مدال طلا و برنز توسط رهبری و پاکدامن – سایت خبری ورزشی

خبرگزاری تسنیم: به نقل از روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، رقابت‌های شمشیربازی جام جهانی ستلایت به میزبانی تفلیس گرجستان امروز (یکشنبه) در بخش انفرادی با حضور 45 شمشیرباز از 12 کشور آغاز شد
 علی پاکدامن، دیگر نماینده شایسته کشورمان در مرحله گروهی با شکست حریفانى از کشورهای بلاروس ،گرجستان، امریکا،هنگ کنگ و آذربایجان به مرحله بعد صعود کرد و در گام بعدی با برتری مقابل نمایندگان قزاقستان،بلاروس و ایران به جمع 4 شمشیر باز برتر مسابقات راه پیدا کرد. پاکدامن در آخرین رقابت خود با قبول شکست مقابل بازدادزه حریف قدرتمند گرجستانى با نتیجه 13 بر 15 به مقام  سوم دست یافت.

 رقابت‌های جام جهانی ستلایت از سری مسابقات دارای رده‌بندی فدراسیون جهانی است.

نیما زاهدی در بازی‌های گروهی با پیروزی مقابل نمایندگان آمریکا، شیلی، بلاروس، قزاقستان و شکست برابر شمشیرباز گرجستانی به جدول 32 نفره صعود کرد.  در این مرحله حریف گرجستانی خود را شکست داد و در گام آخر (جدول 16نفره) بازی را مقابل محمد فتوحی 15 بر 13 واگذار کرد و به مقام یازدهم رسید.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، رقابت‌های شمشیربازی جام جهانی ستلایت به میزبانی تفلیس گرجستان امروز (یکشنبه) در بخش انفرادی با حضور 45 شمشیرباز از 12 کشور آغاز شد.

 محمد رهبری، آخرین نماینده ایران با شکست شمشیربازانی از گرجستان، بلاروس ، آذربایجان و  شیلی در دور مقدماتی موفق به صعود به جدول حذفی رقابت‌ها شد. پاکدامن در مرحله بعد حریفانی از گرجستان هنگ کنگ و بلاروس را شکست داد و در مسابقه نهایی بازدادزه گرجستانی دارنده چندین مدال جهانی و اروپایی را با نتیجه 15 بر 14 شکست داد و به مدال  طلا دست پیدا یافت.

تیم ملی سابر کشورمان با 4 نماینده ( علی پاکدامن، محمد رهبری، محمد فتوحی و نیما زاهدی) با هدایت پیمان فخری در این رقابت شرکت کردند.

محمد فتوحی نیز با  شکست حریفانی از گرجستان، هنگ کنگ، آذربایجان و ترکیه از مرحله مقدماتی صعود کرد. در جدول حذفی با شکست شمشیرباز هنگ کنگی و  نیما زاهدی از ایران وارد جدول هشت نفره شد و در نهایت در مرحله بعد مقابل علی پاکدامن شکست خورد و مقام ششم را از آن خود کرد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *