ابراهیم زاده: جایگاه اصلی سپاهان قهرمانی است – سایت خبری ورزشی

خبرگزاری مهر: منصور ابراهیم زاده در خصوص پیروزی پرگل پنج بر صفر سپاهان اصفهان مقابل سیاه جامگان مشهد و همچنین بهبود شرایط فنی و روحی، روانی زردپوشان اصفهان صحبت هایی را انجام داده است که نشان دهنده بالا رفتن اعتماد به نفس پر افتخارترین تیم حال حاضر رقابت های لیگ برتر است
* استخدام روانشناس هم در همین راستا بود؟

-سپاهان ایرادات فنی داشت. روند آماده سازی بازیکنانمان را در دستور کار قرار دادیم.برخی توانایی های آنها هنوز به مرحله بلوغ تیمی نرسیده بود که روی آنها کار کردیم. اما نمی توانم در مورد شرایط فعلی تیمم به شخصه نظر بدهم. همیشه گفته‌ام هواداران هر تیمی می توانند بهترین منتقد باشند. باید از کسانی که بازی های سپاهان را دنبال می کنند این سوال را بپرسید.

-متاسفانه مصدومان تیم باعث می شوند تا سبک تمریناتمان هم تغییر کند. امیدوار هستم تا آنها خیلی زودتر به جمع تیم اضافه شوند تا با ابزار بیشتری به هدف خود نزدیک شویم.

-خوشبختانه بازیکنان توانستند توانایی های خودشان را در زمین بازی نشان دهند. آنها خیلی خوب و محکم بازی کردند. به بازیکنانم افتخار می کنم که توانستند از نام خودشان در قالب پیراهن سپاهان دفاع کنند. بدون استرس بازی کردیم. تقریبا همان چیزی که می خواستیم اتفاق افتاد. دوری از استرس فکری یکی از نکات مهمی بود که در تیم دنبال می کردیم و خوشحالم که توانستیم به آرامش تیمی برسیم.

* بازی با گسترش فولاد را چطور ارزیابی می کنید؟

* اصرار شما به مسائل روحی به چه دلیل بوده است؟ آیا سپاهان سبک تاکتیکی قبلی‌اش را ادامه می دهد؟

* شما برای ادامه بازی هایتان چند بازیکن اصلی خود نظیر رسول نویدکیا و مسعود حسن زاده را هم ندارید.

-بدون شک جایگاه سپاهان قهرمانی است. این تیم زیرساخت های لازم را دارد. باید دید چه اتفاقاتی در آینده رخ خواهد داد و آیا می توانیم همکاری را ادامه دهیم.

*در مورد مسائل فنی چطور؟

* اگر بمانید به قهرمانی سپاهان فکر می کنید؟

-به نظرم عدم خودباوری بازیکنان و تغییرات زیادی که در تیم ایجاد شده بود باعث تزلزل جایگاه سپاهان شد و این تیم رفته رفته باورهایش را از دست داده بود. تیمی که همیشه مدعی قهرمانی بوده است ناگهان با چنین بحرانی روبرو می شود. عواملی که گفتم فکر می کنم بیشترین نقش را در تضعیف سپاهان در فصل جاری داشتند. شاید دلیل اصلی این پیروزی و نتیجه گیری های کم نوسان، خودباوری فردی بازیکنان و بالا رفتن روحیه تیمی آنها باشد.

* به ادامه همکاری با سپاهان در فصل آینده امیدوارید؟

-من به بازیکنان تیمم باور داشتم. در برهه ای از زمان هم وارد بازی ها شدیم که نمی توانستیم تغییری را ایجاد کنیم. اما می دانستم با پتانسیل موجود می توانیم به جایگاه خوبی برسیم. باید تیم را از لحاظ روحی روانی آماده می کردم. توانایی های بالقوه آنها را بالفعل کردم. در واقع تلاش همه بازیکنان و اعضای تیم باعث شد تا دیدگاهمان را تغییر بدهیم و به هدف کوتاه مدت خود نزدیک تر از قبل شویم.

* فکر می کنی مشکل سپاهان در زمان کرانچار چه بود که نتیجه نمی گرفت؟

* خیلی ها می گویند سپاهان قعرنشین و ابراهیم زاده ای که مدتی از فوتبال دور بود ریسک دوطرفه کردند تا به هم رسیدند.

*تعطیلی مقطعی رقابت های لیگ برتر باعث شد سپاهان به پیروزی قاطعی مقابل سیاه جامگان برسد.

-دیگر خبری از بازی ساده و راحت نیست. تمام تیم ها برای بهبود جایگاه خود در جدول رقابت ها با تمام توان به میدان می آیند. امیدوارم بتوانیم در این دیدار بتوانیم برنامه‌های خود را پیاده کنیم و به خواسته های خودمان هم برسیم.

-در ابتدا باید بگویم من فاصله ای از فوتبال نگرفته بودم که بخواهم خودم را در گوشه ای قرار دهم. در لیگ یک بودم و پس از آن هم که به خارج از کشور رفتم به هیچ وجه از فوتبال روز دنیا و رقابت های لیگ برتر خودمان غافل نشدم. خودم را هم یک اصفهانی می دانستم و طبیعی است وقتی نام سپاهان وسط باشد خودم را موظف می دانم هر کمکی انجام دهم تا این تیم بتواند نتیجه لازم را هم بگیرد.

-فعلا هدفمان موفقیت در ادامه بازی های این فصل است. پس از آن با مدیران باشگاه می نشینیم و در خصوص برنامه هایمان صحبت می کنیم.

خبرگزاری مهر: منصور ابراهیم زاده در خصوص پیروزی پرگل پنج بر صفر سپاهان اصفهان مقابل سیاه جامگان مشهد و همچنین بهبود شرایط فنی و روحی، روانی زردپوشان اصفهان صحبت هایی را انجام داده است که نشان دهنده بالا رفتن اعتماد به نفس پر افتخارترین تیم حال حاضر رقابت های لیگ برتر است. سرمربی سپاهان اصفهان به سوالات خبرنگار مهر مبنی بر ماندن خود در این تیم و همچنین رویاهایی که با سپاهان اصفهان دنبال می کند پاسخ داد که در پی می خوانید:

-دقیقا! برای اینکه بتوانم توانایی‌های آنها را بالا ببرم نیاز به همکاران متخصص داشتم. کادرفنی تیم وظایف خودشان را خیلی خوب انجام می دادند. ضمن اینکه به عنوان سرمربی می دانستم باید مدیریت صحیح هم انجام دهم. اما نیاز دیدم متخصص این امر را در کنار خود داشته باشیم. خوشبختانه جلسات فردی و تیمی خوبی هم برای گرفتن استرس از بازیکنان برگزار شد و فکر می کنم فوتبالی ها به خوبی بتوانند آثار این اتفاق را در بازی های اخیر سپاهان دنبال کنند. از همان روزی که آمدم می دانستم بازیکنان خوبی داریم اما برای نشان دادن توانایی هایشان باید از زیر فشارهای روحی خارج شوند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *