استقلال به قعر رسید، دایی به افاضلی! – سایت خبری ورزشی

خبرگزاری ایسنا: هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال که امروز (پنج‌شنبه) آغاز می‌شود فردا (جمعه) نیز با برگزاری چهار بازی پیگیری خواهد شد
دو تیم جنوبی لیگ برتر در حالی در آخرین دیدار فردا از ساعت ۱۹ در ورزشگاه تختی جم بوشهر به مصاف هم می‌روند که در جدول رده‌بندی مسابقات بایکدیگر همسایه‌اند و روی کاغذ نیز شانس کسب سهمیه آسیایی محسوب می‌شوند. فولاد خوزستان با ۴۱ امتیاز در رده ششم و پارس‌جنوبی با ۳۹ امتیاز در رده هفتم قرار دارد و پیروزی شاگردان تارتار در بازی فردا، می‌تواند جایگاه دو تیم را با یکدیگر جابجا کند. فولاد خوزستان در دیدار رفت با یک گل مقابل پارس‌جنوبی به برتری رسیده بود.

سایپا تهران – نفت تهران

پدیده خراسان- پرسپولیس تهران

گروه داوری: علیرضا فغانی،‌ محمدرضا منصوری، سجاد طوری، ناصر جنگی، ناظر: حسن کامرانی‌فر

روز دوم هفته بیست و هفتم با مصاف دو تیم استقلال خوزستان و گسترش فولاد تبریز از ساعت ۱۷ در ورزشگاه غدیر اهواز آغاز می‌شود. گسترش فولاد که در هشت بازی اخیر خود به پیروزی نرسیده، به منطقه سقوط نزدیک می‌شود اما استقلال خوزستان با وجود دو برد اخیر خود مقابل تیم‌های پایین جدولی نفت و مشکی‌پوشان همچنان جزو کاندیداهای اصلی سقوط است. گسترش فولاد در حال حاضر با ۳۱ امتیاز در رده نهم و استقلال خوزستان با ۲۶ امتیاز در رده چهاردهم قرار دارد.

ذوب آهن اصفهان – سپیدرود رشت

استقلال خوزستان – گسترش فولاد تبریز

گروه داوری: سیدمهدی سیدعلی، تورج عیوض محمدی، حسن انتظاری، وحید صالحی، ناظر: محمدرضا فلاح

استقلال تهران – مشکی‌پوشان مشهد

اما در سوی دیگر شاگردان مهابادی برای بقا در لیگ برتر از چهار بازی باقیمانده باید در تمام مسابقات پیروز شوند و منتظر باشند تا دیگر رقبا نتوانند به امتیاز ۲۷ برسند. هم‌اکنون مشکی‌پوشان با ۱۵ امتیاز در انتهای جدول قرار دارد. مشکی‌پوشان در دیدار رفت موفق شدند در مشهد با درخشش محمدرضا کرمی، گلر جوان خود به یک امتیاز مقابل استقلال دست یابد.

هفته بیست و هفتم لیگ برتر شنبه نیز پیگیری خواهد شد که برنامه آن به شرح زیر است:

شنبه ۱۸ فروردین ۹۷

استقلال در فاصله چهار هفته تا پایان فصل با ۴۴ امتیاز و یک امتیاز کمتر از ذوب‌آهن در رده سوم قرار گرفته و در کنار تیم‌های همچون پیکان، سایپا و فولاد برای کسب سهمیه آسیایی می‌جنگد.

شاگردان شفر از ساعت ۱۸:۵۵ در ورزشگاه آزادی تهران میزبان تیم قعر جدولی مشکی‌پوشان مشهد است. آبی‌پوشان که دوشنبه نیز در آزادی مقابل الریان قطر پذیرای هواداران پرشورشان بودند، می‌توانند دومین برد خود در سال جدید را در فاصله زمانی کمتر از یک هفته در ورزشگاه خانگی خود جشن بگیرند.

دیدار رفت را تبریزی‌ها با نتیجه ۲ بر یک به سود خود به پایان رسانده بودند.

خبرگزاری ایسنا: هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال که امروز (پنج‌شنبه) آغاز می‌شود فردا (جمعه) نیز با برگزاری چهار بازی پیگیری خواهد شد.

دیدار رفت دو تیم با پیروزی یک بر صفر سایپا به پایان رسیده بود.

گروه داوری: حسین زرگر، آرمان اسعدی، بابک عباسقلی زاده و کمیل غلامی، ناظر: حسین نجاتی

جدال سرمربیان دو تیم نیز بر زیبایی‌های بازی سایپا و نفت افزوده است. علی دایی و هومن افاضلی که پیش‌تر در تیم ملی فوتبال ایران همکار بودند، فردا رو در روی یکدیگر قرار خواهند گرفت.

پارس جنوبی جم – فولاد خوزستان

تراکتورسازی تبریز – سپاهان اصفهان

تیم‌های فوتبال سایپا و نفت درحالی از ساعت ۱۷ در ورزشگاه پاس قوامین تهران به مصاف هم می‌روند که هر کدام انگیزه متفاوتی دارند. سایپا با علی دایی، به دنبال قرار گرفتن بین سه تیم نخست جدول است تا بتواند نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا باشد اما در سوی دیگر نفت بعد از مشکی‌پوشان، دومین کاندیدای سقوط به لیگ یک محسوب می‌شود و به دنبال فرار از منطقه سقوط است. نارنجی‌پوشان سایپا در حال حاضر با ۴۴ امتیاز در رده پنجم قرار دارند و با توجه به شرایط جدول، می‌توانند با برتری مقابل نفت به رده دوم نیز صعود کنند. نفت تهران نیز که در دو هفته اخیر لیگ شکست خورده است، با ۲۴ امتیاز در رده پانزدهم قرار دارد.

گروه داوری: کوپال ناظمی، علیرضا ایلدروم، محمد عطایی و علی میرغفاری، ناظر: سعید بطحایی

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *