ماشین ترجمه افکار به متن ساخته شد + دو قلوهای بسکتبال ایران مورد توجه فیبا – سایت خبری ورزشی

خبرگزاری مهر: به گزارش میل آنلاین، محققان در دانشگاه کالیفرنیا یک ماشین خارق العاده ساخته اند که می تواند افکار کاربر را به طور لحظه ای ترجمه کرده و آن را به شکل متن نمایش دهد

دیوید موزس محقق ارشد این پروژه می گوید: تاکنون هیچ تحقیقی طبقه بندی واقعی جملات براساس سیگنال های عصبی را نشان نداده است. با توجه به عملکرد ماشین و ظرفیت آن برای گسترش می توان به جرات ادعا کرد به عنوان یک پروتز کلامی کاربرد دارد.

خبرگزاری مهر: به گزارش میل آنلاین، محققان در دانشگاه کالیفرنیا یک ماشین خارق العاده ساخته اند که می تواند افکار کاربر را به طور لحظه ای ترجمه کرده و آن را به شکل متن نمایش دهد.

ماشین مذکور ترکیبی از اصوات صدادار و بی صدا را که هنگام جمله سازی در مغز استفاده می شود، ثبت و تحلیل می کند. همچنین این جملات را با توجه به سیگنال های عصبی تعبیر و در مرحله بعد به متن تبدیل می کند.

البته کارشناسان نگران آن هستند که این دستگاه به طور تصادفی افکار مخفیانه فرد را فاش کند.

محققان معتقدند این ماشین در آینده به بیمارانی کمک می کند که نمی توانند صحبت یا حرکت کنند.

ماشین ترجمه افکار به متن ساخته شد

آنها ادعا می کنند این ماشین با تعبیر اصوات صدا دار و بی صدا در مغز می تواند افکار را با صحت ۹۰ درصد نمایش دهد.

——————-

ایسنا: رقابت‌های بسکتبال نوجوانان آسیا به میزبانی چین آغاز شده و امروز رقابتهای روز دوم برگزار شد که در اولین دیدار تیم ملی ایران برابر ماکائو ۱۴۸ بر ۴۵ به برتری رسید
نکته جالب توجه این است که در همان سال یک تیم دیگر نیز دو برادر دو قلو داشت. تیم ملی اردن نیز در رقابت‌های سال ۲۰۱۳ مثل فیلیپین از دو قلوهای بسکتبالیست خود بهره می‌برد.

در گزارش فیبا آمده:

نگران نباشید. شما که بازی تیم ملی ایران در رقابت‌های قهرمانی نوجوانان آسیا را می‌بینید اشتباه نمی‌کنید. امیرحسین و نصرت‌الله یازرلو دو قلو هستند. نصرت‌الله اندکی از برادر خود بلندتر است. او ۱۹۷ سانتی‌متر قامت دارد و برادرش ۱۹۶ سانتی‌متر است. اما جالب است بدانید که این دو بازیکن اولین دو قلوهای بسکتبالیستی نیستند که در قهرمانی آسیا حضور داشته‌اند.

ایسنا: رقابت‌های بسکتبال نوجوانان آسیا به میزبانی چین آغاز شده و امروز رقابتهای روز دوم برگزار شد که در اولین دیدار تیم ملی ایران برابر ماکائو ۱۴۸ بر ۴۵ به برتری رسید. در جریان این رقابت‌ها حضور دو قلوهای یازرلو در ترکیب ایران توجه‌ها را به خود جلب کرده‌است.

دو قلوهای بسکتبال ایران مورد توجه فیبا

در سال ۲۰۰۹ تیم ملی سنگاپور دو برادر دو قلو در ترکیبش داشت. در رقابت‌های ۲۰۱۳ تیم ملی فیلیپین که بهترین عنوانش را در این رده آسیا کسب کرد نیز دو بازیکن دو قلو در ترکیبش داشت.

فدراسیون جهانی در گزارشی به دو قلوهای ایرانی و بازیکنان دو قلویی که قبلا در قهرمانی آسیا حضور داشته‌اند اشاره کرده‌ است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *